Susumu RG3216N-2800-B-T1
RG3216N-2800-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2800-B-T1
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2800-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-2800-B-T1
QUANTITY
RG3216N-2800-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2800-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2800-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2800-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2800-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2800-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2800-B-T1
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 11.0592MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 150W datasheet.pdf