Susumu RG3216N-2872-B-T5
RG3216N-2872-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2872-B-T5
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2872-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-2872-B-T5
QUANTITY
RG3216N-2872-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2872-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2872-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2872-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2872-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2872-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2872-B-T5
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC DVR LO SIDE 42V 2.0A SOT223-4 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 51PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf