Susumu RG3216N-2942-B-T1
RG3216N-2942-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2942-B-T1
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2942-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-2942-B-T1
QUANTITY
RG3216N-2942-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2942-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2942-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2942-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2942-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2942-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2942-B-T1
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 datasheet.pdf
HOLDER BATT COIN CELL RETAIN LTH datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE STR 3POS FEMALE/MALE 2M datasheet.pdf
PAC-RX3I-RV24-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 20VQFN datasheet.pdf
CONV ADPTR datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.062UF RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM IP57 24VDC datasheet.pdf