Susumu RG3216N-3163-W-T1
RG3216N-3163-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3163-W-T1
Brief Description
RES SMD 316K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3163-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-3163-W-T1
QUANTITY
RG3216N-3163-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3163-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3163-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3163-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3163-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3163-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3163-W-T1
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
TAPE SCOTCH POUCH 5"X6" 3"CORE datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 19.81MM datasheet.pdf