Susumu RG3216N-3242-C-T5
RG3216N-3242-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3242-C-T5
Brief Description
RES SMD 32.4KOHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3242-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3242-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3242-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3242-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3242-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3242-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3242-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3242-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3242-C-T5
RES 324 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .104" .082"L datasheet.pdf
ADAPTER TERM STRIP JACK 6-32 YEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OP AMP LP HI SPEED 14-SOIC datasheet.pdf
IC 4.56V SUPPLY MONITOR SOT-23-6 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 6POS 5.08MM ANGLED datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 220MA 7.67 OHM datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf