Susumu RG3216N-3301-C-T5
RG3216N-3301-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3301-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3301-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3301-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3301-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3301-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3301-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3301-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3301-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3301-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3301-C-T5
RES SMD 1M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8-DIP datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH SRL I/O 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5.6UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 200UF 10V 10% 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
100UF 50V 9.5X20.5 85C AXI datasheet.pdf