Susumu RG3216N-3400-B-T5
RG3216N-3400-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3400-B-T5
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3400-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-3400-B-T5
QUANTITY
RG3216N-3400-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3400-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3400-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3400-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3400-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3400-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3400-B-T5
IC OPAMP GP 45MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf