Susumu RG3216N-3401-D-T5
RG3216N-3401-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3401-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3401-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-3401-D-T5
QUANTITY
RG3216N-3401-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3401-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3401-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3401-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3401-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3401-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3401-D-T5
RES SMD 953 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LBL LAM 12-10AWG VNL .50"X1.25" datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS MALE FREE HANG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 1.8A TO-220 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
MARKER CARD PRINTED HORIZONTALLY datasheet.pdf
CAP CER 68PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf