Susumu RG3216N-3403-B-T1
RG3216N-3403-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3403-B-T1
Brief Description
RES SMD 340K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3403-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-3403-B-T1
QUANTITY
RG3216N-3403-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3403-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3403-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3403-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3403-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3403-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3403-B-T1
IC 4DRV/4RCV RS232 5V 24-DIP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT363 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 12W datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 6POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
KJB 6C 6#22D PIN RECP datasheet.pdf
SSD SDM5 7P/90D LP 16GB SLC ET datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf