Susumu RG3216N-3570-C-T5
RG3216N-3570-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3570-C-T5
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3570-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3570-C-T5
QUANTITY
RG3216N-3570-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3570-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3570-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3570-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3570-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3570-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3570-C-T5
RES SMD 88.7KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 1200V V1A-PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN SR MALE 4POS W/O XMAS BRWN datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR 27V 20A QFN datasheet.pdf