Susumu RG3216N-3573-B-T1
RG3216N-3573-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3573-B-T1
Brief Description
RES SMD 357K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3573-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-3573-B-T1
QUANTITY
RG3216N-3573-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3573-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3573-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3573-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3573-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3573-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3573-B-T1
IC OPAMP GP 35KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 16SOIC datasheet.pdf
DEVKIT-F120/21/22/23/24/25/26/27 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
SENSOR WET REFLECT SS HEAD 5M datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
680UF 450V 40X60MM 85C 10000H datasheet.pdf