Susumu RG3216N-3601-C-T5
RG3216N-3601-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3601-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3601-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3601-C-T5
QUANTITY
RG3216N-3601-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3601-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3601-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3601-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3601-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3601-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3601-C-T5
ADAPTER BNC FEMALE-DBL BANA PLUG datasheet.pdf
SWITCH UNIT ROUND M22 SERIES BLU datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 133K 20DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC RCVR/EQUALZR TRPL DIFF 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 3/8" datasheet.pdf