Susumu RG3216N-3741-B-T1
RG3216N-3741-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3741-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3741-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-3741-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3741-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3741-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3741-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3741-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3741-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3741-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3741-B-T1
IDC CABLE-AKN50A/ AE50G / APK50A datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 28V 190W NI-1230 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 324FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf