Susumu RG3216N-3902-C-T5
RG3216N-3902-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3902-C-T5
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3902-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3902-C-T5
QUANTITY
RG3216N-3902-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3902-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3902-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3902-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3902-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3902-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3902-C-T5
CONN PLUG 3POS MALE W/O COUPLING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 296 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 120W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf