Susumu RG3216N-4020-C-T5
RG3216N-4020-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4020-C-T5
Brief Description
RES SMD 402 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4020-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-4020-C-T5
QUANTITY
RG3216N-4020-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4020-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4020-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4020-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4020-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4020-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4020-C-T5
IC HALL EFF SENSOR UNI-DR OC SIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 1A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC16H/AE16G/HSC16H datasheet.pdf
MOD IPM L-SERIES 600V 75A datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf