Susumu RG3216N-4221-B-T1
RG3216N-4221-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4221-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4221-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-4221-B-T1
QUANTITY
RG3216N-4221-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4221-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4221-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4221-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4221-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4221-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-4221-B-T1
FITTING TRANS BEND RADIUS CONTRL datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 3.3V DUAL 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT143-4 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
METER RH/TEMP/DP/WB W/FLEX PROBE datasheet.pdf
UNIV. POWER MOD. RT.ANG HEADER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT EYEMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf