Susumu RG3216N-4301-D-T5
RG3216N-4301-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4301-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4301-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-4301-D-T5
QUANTITY
RG3216N-4301-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4301-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4301-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4301-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4301-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4301-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4301-D-T5
PHOTODIODE BLUE 10.84MM SQ BARE datasheet.pdf
LABEL LSR POLY WHT .56 X .56" datasheet.pdf
IC FPGA 758 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 100V 15A ITO220 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 8POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 48A TO-252 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BROWN 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf