Susumu RG3216N-4420-P-T1
RG3216N-4420-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4420-P-T1
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4420-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-4420-P-T1
QUANTITY
RG3216N-4420-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4420-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4420-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4420-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4420-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4420-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-4420-P-T1
IC 20MHZ CMOS IUSC 68-PLCC datasheet.pdf
TRANSDUCER 1000# PRES 1-5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 20POS TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPEA 27POS datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 122.880MHZ 3.3V CMOS datasheet.pdf