Susumu RG3216N-4422-D-T5
RG3216N-4422-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4422-D-T5
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4422-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-4422-D-T5
QUANTITY
RG3216N-4422-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4422-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4422-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4422-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4422-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4422-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4422-D-T5
TRANS PREBIAS PNP 300MW TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
A5 2.0KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SR BTS FT 4 ASY datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 2 SOLID STATE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC datasheet.pdf