Susumu RG3216N-4531-B-T1
RG3216N-4531-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4531-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4531-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-4531-B-T1
QUANTITY
RG3216N-4531-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4531-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4531-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4531-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4531-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4531-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-4531-B-T1
FIXED IND 1.2UH 620MA 180 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
KIT EVAL 78K0 KG3C UPD78F1849 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 8XSON datasheet.pdf
GDT 90V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
10UF 400V 10X20 datasheet.pdf