Susumu RG3216N-4750-C-T5
RG3216N-4750-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4750-C-T5
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4750-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-4750-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-4750-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4750-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4750-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4750-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4750-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4750-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4750-C-T5
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN MINI-DIN 7 PIN MALE datasheet.pdf
SNAP LOCK PIN 0.386" NYLON NRTL datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS OCP UVD HV 14SOIC datasheet.pdf
MOD IGBT BOOST/CHOP 600V ECOPAC2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf