Susumu RG3216N-4753-W-T1
RG3216N-4753-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4753-W-T1
Brief Description
RES SMD 475K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4753-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-4753-W-T1
QUANTITY
RG3216N-4753-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4753-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4753-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4753-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4753-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4753-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-4753-W-T1
IDC CABLE - MSR20K/MC20G/MSR20K datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
ENDPLATE 1.5MM BU ZDU2.5 2/3/4AN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf