Susumu RG3216N-47R0-W-T1
RG3216N-47R0-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-47R0-W-T1
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-47R0-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-47R0-W-T1
QUANTITY
RG3216N-47R0-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-47R0-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-47R0-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-47R0-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-47R0-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-47R0-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-47R0-W-T1
RES SMD 16.2K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
ADC 8BIT 4CH 500KSPS 10-MSOP datasheet.pdf
NETWORKING HARDWARE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS HIGH 7PPM datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
500VAC T D MIDGET 5.6A W TABS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 70A 277/480VAC datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf