Susumu RG3216N-48R7-B-T1
RG3216N-48R7-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-48R7-B-T1
Brief Description
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-48R7-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-48R7-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-48R7-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-48R7-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-48R7-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-48R7-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-48R7-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-48R7-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-48R7-B-T1
CONN HOUSING 14POS 1.25MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 39POS OR datasheet.pdf
L37-3 SHEET 640X320X2MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf