Susumu RG3216N-4992-B-T5
RG3216N-4992-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4992-B-T5
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4992-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-4992-B-T5
QUANTITY
RG3216N-4992-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4992-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4992-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4992-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4992-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4992-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4992-B-T5
RES SMD 221 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 140V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 12NS 256CABGA datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf