Susumu RG3216N-5100-B-T1
RG3216N-5100-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5100-B-T1
Brief Description
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5100-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-5100-B-T1
QUANTITY
RG3216N-5100-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5100-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5100-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5100-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5100-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5100-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-5100-B-T1
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR TAPERED 5MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 68POS .050" STR PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CBL 1COND 22AWG 600V SLATE 500' datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 100MM datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 84PGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC datasheet.pdf