Susumu RG3216N-5102-W-T1
RG3216N-5102-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5102-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 51K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5102-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-5102-W-T1
QUANTITY
RG3216N-5102-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5102-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5102-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5102-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5102-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5102-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-5102-W-T1
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT/CAP 4POS FREE HANGING datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 54SOIC datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND NYLON M18 5-10MM datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf