Susumu RG3216N-5113-B-T1
RG3216N-5113-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5113-B-T1
Brief Description
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5113-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-5113-B-T1
QUANTITY
RG3216N-5113-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5113-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5113-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5113-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5113-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5113-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-5113-B-T1
RES 205 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER OPTIC BLK datasheet.pdf
VARISTOR 351V 100KA CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOD PWR INLET COMPACT FILTER 1A datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf