Susumu RG3216N-51R0-B-T1
RG3216N-51R0-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-51R0-B-T1
Brief Description
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-51R0-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-51R0-B-T1
QUANTITY
RG3216N-51R0-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-51R0-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-51R0-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-51R0-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-51R0-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-51R0-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-51R0-B-T1
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 51 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf