Susumu RG3216N-51R1-B-T1
RG3216N-51R1-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-51R1-B-T1
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-51R1-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-51R1-B-T1
QUANTITY
RG3216N-51R1-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-51R1-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-51R1-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-51R1-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-51R1-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-51R1-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-51R1-B-T1
RES SMD 243 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.7K 3% 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V 10% BX 1808 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AN33012UA DC/DC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf