Susumu RG3216N-5360-C-T5
RG3216N-5360-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5360-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5360-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-5360-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-5360-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5360-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5360-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5360-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5360-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5360-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5360-C-T5
TERM BLOCK HDR 5POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.5V 0.15A 8MLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 6POS M25 datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
26500 15C 15#20 PIN RECP datasheet.pdf
470UF 400V 35X35MM 105C 2000H datasheet.pdf