Susumu RG3216N-5361-B-T1
RG3216N-5361-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5361-B-T1
Brief Description
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5361-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-5361-B-T1
QUANTITY
RG3216N-5361-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5361-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5361-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5361-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5361-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5361-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-5361-B-T1
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56TSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 70W datasheet.pdf
MCU 16B CTRL CALIBR MON 40-TQFN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 580MA 1.53 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 130MA 7.06 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf