Susumu RG3216N-5492-D-T5
RG3216N-5492-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5492-D-T5
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5492-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-5492-D-T5
QUANTITY
RG3216N-5492-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5492-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5492-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5492-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5492-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5492-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5492-D-T5
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 25PPM datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT HI SIDE 14TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 6DFN datasheet.pdf
KIT STARTER 78K0 UPD78F0731 datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSEM N.FL PLUG-PLUG 100MM datasheet.pdf