Susumu RG3216N-5600-B-T1
RG3216N-5600-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5600-B-T1
Brief Description
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5600-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-5600-B-T1
QUANTITY
RG3216N-5600-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5600-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5600-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5600-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5600-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5600-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-5600-B-T1
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT FH 160POS .050 R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 7K OHM 75W datasheet.pdf