Susumu RG3216N-5603-C-T5
RG3216N-5603-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5603-C-T5
Brief Description
RES SMD 560K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5603-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-5603-C-T5
QUANTITY
RG3216N-5603-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5603-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5603-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5603-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5603-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5603-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5603-C-T5
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CNTRLR BUCK PWM 32-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
ATX PWR CONN 2 BDLK 24 POS datasheet.pdf