Susumu RG3216N-5620-W-T1
RG3216N-5620-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5620-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5620-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-5620-W-T1
QUANTITY
RG3216N-5620-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5620-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5620-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5620-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5620-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5620-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-5620-W-T1
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET DUAL HS 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 50A WAFER datasheet.pdf
DIODE SBR 40V 1A SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CABLE DSUB datasheet.pdf
MODULE IE MINIFIBERLINX-II datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 30MA 1.45 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf