Susumu RG3216N-56R2-B-T5
RG3216N-56R2-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-56R2-B-T5
Brief Description
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-56R2-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-56R2-B-T5
QUANTITY
RG3216N-56R2-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-56R2-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-56R2-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-56R2-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-56R2-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-56R2-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-56R2-B-T5
RES SMD 107 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.9A 68 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE ASSY NECTOR S PLUG TO OUTL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf