Susumu RG3216N-5760-W-T1
RG3216N-5760-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5760-W-T1
Brief Description
RES SMD 576 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5760-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-5760-W-T1
QUANTITY
RG3216N-5760-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5760-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5760-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5760-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5760-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5760-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-5760-W-T1
CBL RIBN 60COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CABLE CLAMP CLEAR 3/16" DIA datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL GOLD SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 15A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 20POS SMD datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 40W datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf