Susumu RG3216N-5761-D-T5
RG3216N-5761-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5761-D-T5
Brief Description
RES SMD 5.76K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5761-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-5761-D-T5
QUANTITY
RG3216N-5761-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5761-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5761-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5761-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5761-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5761-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5761-D-T5
MOSFET N-CH 250V 2.7A D2PAK datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 48KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 23V 1A SOT666 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 30W 100V datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
LED RGB 6SMD datasheet.pdf
HDMEMPR080F K datasheet.pdf
CONN PCI EXP FMALE 164PO .100 AU datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf