Susumu RG3216N-5763-D-T5
RG3216N-5763-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5763-D-T5
Brief Description
RES SMD 576K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5763-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-5763-D-T5
QUANTITY
RG3216N-5763-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5763-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5763-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5763-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5763-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5763-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5763-D-T5
DIODE ZENER 2.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU ARM7 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 8SO datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484UBGA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 1POS SOLDER datasheet.pdf