Susumu RG3216N-57R6-C-T5
RG3216N-57R6-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-57R6-C-T5
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-57R6-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-57R6-C-T5
QUANTITY
RG3216N-57R6-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-57R6-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-57R6-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-57R6-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-57R6-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-57R6-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-57R6-C-T5
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC PROSLIC LINE FEED 125V 48TQFP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 35A TO-247 datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-I, Dual Link 29 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf