Susumu RG3216N-5901-B-T1
RG3216N-5901-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5901-B-T1
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5901-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-5901-B-T1
QUANTITY
RG3216N-5901-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5901-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5901-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5901-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5901-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5901-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-5901-B-T1
REG SW -6V 1A VERT datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OTP 4MBIT 120NS 40VSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO218AB datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 5MM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 9W datasheet.pdf
FEMALE CRIMP CONTACT SELECTIVE datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf