Susumu RG3216N-6192-B-T1
RG3216N-6192-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6192-B-T1
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6192-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-6192-B-T1
QUANTITY
RG3216N-6192-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6192-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6192-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6192-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6192-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6192-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-6192-B-T1
CONN HEADER 50POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTIC HOLDER 20MM HEX XP-E BLACK datasheet.pdf
BACKSHELL DB15 METALIZED PLASTIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIR CABLE W/DSUB SCKT 50POS 2M datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER RED datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf