Susumu RG3216N-6200-B-T1
RG3216N-6200-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6200-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6200-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-6200-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-6200-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6200-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6200-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6200-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6200-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6200-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-6200-B-T1
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
RES SMD 90.9KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
BEAD FERRITE 1000 OHM 1.5A 4516 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 430MA 1.6 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
+2.7 V to +5.5 V, 200 kSPS 8-Bit Sampling ADC IC datasheet.pdf