Susumu RG3216N-6200-C-T5
RG3216N-6200-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6200-C-T5
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6200-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-6200-C-T5
QUANTITY
RG3216N-6200-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6200-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6200-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6200-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6200-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6200-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6200-C-T5
LABEL WARNING SIGN 6MM datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
PILOT BAR OUTER datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CAP POLY 1200UF 20% 16V T/H datasheet.pdf