Susumu RG3216N-6202-C-T5
RG3216N-6202-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6202-C-T5
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6202-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-6202-C-T5
QUANTITY
RG3216N-6202-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6202-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6202-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6202-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6202-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6202-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6202-C-T5
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
IC PB ON/OFF CONTROLLER 12DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN HEADER 1.2MM 4POS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 20A 5DFN datasheet.pdf