Susumu RG3216N-6490-C-T5
RG3216N-6490-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6490-C-T5
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6490-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-6490-C-T5
QUANTITY
RG3216N-6490-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6490-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6490-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6490-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6490-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6490-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6490-C-T5
CAP CER 47PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
IC PWR MGMT 4 LDO TXRX 120BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.37K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LENS ROUND 35MM 15.8MM HT WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 86 MOHM SMD datasheet.pdf