Susumu RG3216N-64R9-W-T1
RG3216N-64R9-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-64R9-W-T1
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-64R9-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-64R9-W-T1
QUANTITY
RG3216N-64R9-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-64R9-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-64R9-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-64R9-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-64R9-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-64R9-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-64R9-W-T1
JUMPER-H1507TR/A2015G/H1507TR12" datasheet.pdf
CONN SPRING 46POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
RES 750K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CROSS CONNECTOR/JUMPER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf