Susumu RG3216N-6653-C-T5
RG3216N-6653-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6653-C-T5
Brief Description
RES SMD 665K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6653-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-6653-C-T5
QUANTITY
RG3216N-6653-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6653-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6653-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6653-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6653-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6653-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6653-C-T5
IC DAC SERIAL 13BIT F-S 16-QSOP datasheet.pdf
IC LINE DRIVER DUAL 3ST 8-DIP datasheet.pdf
CONNECTR 50POS STRAIGHT TERM DIN datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 GRN,RED,YLW DIFF datasheet.pdf
KIT EVAL 33988 HIGH SIDE SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH DIP 25MA 2 POS GOLD 24V datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X6S 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf