Susumu RG3216N-6802-B-T1
RG3216N-6802-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6802-B-T1
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6802-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-6802-B-T1
QUANTITY
RG3216N-6802-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6802-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6802-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6802-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6802-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6802-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-6802-B-T1
TVS DIODE 324VWM 548VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.2A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A P2PAK-4 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4" 50FT datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
1500UF 50V 16X31,5 datasheet.pdf